مدیریت پروژه در حوزه IT
 
قالب وبلاگ
نويسندگان
پيوندهاي روزانه

شاید یکی از مشکل ترین کارها برای اعضاء تیم تخمین زدن زمان مورد نیاز برای انجام کارهای محول شده و در واقع برآورد حجم آنها باشد. در کل تیم (بعنوان یک کلیت) دو جا مجبور است که حجم کارها را تخمین بزند یا تخمین خود را اصلاح کند:

۱- در طی جلسه برنامه ریزی دوره جدید Sprint Planning Meeting = SPM

۲- قبل از برگزاری جلسه بازبینی دوره Sprint Review Meeting = SRM

 

در جلسه SPM ٬ تیم مجبور است حجم کارها را تخمین بزند چون باید بر اساس آن٬ مدت sprint و تعداد نفرات کار از Product Owner بگیرد و در واقع آنها  Sprint Backlog را براساس حجم کار نیازمندی ها پر می کنند.

در جلسه SRMُ ٬ تیم با اصلاح تخمین هایش و اعلام آنها به Product Owner  به وی کمک می کند تا وقت بیشتری در خلال sprint برای افزودن موارد یا تغییر آنها در Product Backlog داشته باشد.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٢٥ فروردین ،۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ لیلا آذری ]

گروهی از دوستان گرامی در انجن چابک ایران همت کردند و با کمک هم اقدام به ترجمه کتابی با عنوان “کانبان و اسکرام در کنار هم” نوشته هنریک کنیبرگ کردند.

لینک دانلود کتاب

http://scrum.ir/wp-content/uploads/2013/03/KanbanAndScrum.Agile_.ir_.IranAgileCommunity.pdf

[ یکشنبه ٢٤ فروردین ،۱۳٩۳ ] [ ٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ لیلا آذری ]

این کتاب یک راهنمای جامع برای چابک سازی تیم­های نرم افزاری است. در کنار مطالب تئوری روی پیاده سازی آنها با استفاده از بهترین روش­ها و ابزارها تاکید شده است و شما را گام به گام وارد دنیای چابک می­کند. مباحث کتاب با رعایت پیش نیازها بیان شده اند و فردی که با برنامه نویسی مقدماتی به زبان C# آشنایی داشته باشد، به راحتی می­تواند از این کتاب استفاده کند.

 

لینک برای مطالعه کتاب: http://agiledevelopment.ir/ebook/

[ یکشنبه ٢٤ فروردین ،۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ لیلا آذری ]

XPمخفف Extreme Programming یا برنامه نویسی سریع است. در اوایل دهه نود Kent Beck در این فکر بود که روشی بهتر برای طراحی نرم افزاها پیداکند که سر انجام در سال 1996 به کمک همکارش Ward Cunningham در شروع پروژه ای به نام DaimlerChrysler به مفهومی رسید که نتیجه آن Extreme Programming شد. XP شامل مجموعه از ارزشها ، اصول و روشهای مرتبط به هم است که وقتی آن‌ها را اجرا و رعایت کنیم، روش XP را انجام داده‌ایم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٩ فروردین ،۱۳٩۳ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ لیلا آذری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

کارشناس ارشد معماری سیستم های کامپیوتری - عضو انجمن مدیریت پروژه ایران - بیش از 8 سال سابقه کار در زمینه مدیریت پروژه IT - تحلیل - ساخت داشبوردهای مدیریتی با Tableau و ...
صفحات ديگر
امکانات وب